Odczyty cyfrowe zasilane bateryjnie

Odczyty cyfrowe to nieodłączny element w branży przemysłowej. Urządzenia te są niezbędne we wszystkich zakładach, które używają specjalistycznych sprzętów służących do produkcji – między innymi frezarek, tokarek lub obrabiarek. Odczyty cyfrowe pełnią niezwykle istotną funkcję, która pozytywnie przekłada się na procesy produkcyjne. Urządzenia te znacznie zwiększają wydajność i polepszają jakość pracy, co ma bezpośrednie przełożenie na wzrost zysków. Z tego właśnie powodu odczyty cyfrowe są niezastąpione w różnych gałęziach przemysłu i aktualnie praktycznie każde przedsiębiorstwo korzysta z tego rozwiązania. Dzięki tym urządzeniom możliwa jest bieżąca kontrola przesuwów narzędzi i wytwarzanych produktów. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń służących do odczytu cyfrowego.

Czytniki cyfrowe zasilane bateryjnie do frezarek i tokarek

Godne uwagi są odczyty cyfrowe zasilane bateryjnie, które wyróżniają się doskonałą pracą i żywotnością. Odczyty cyfrowe na baterie wykonują niezwykle precyzyjne pomiary, dzięki którym przeprowadzone kontrole charakteryzują się bardzo wysokim poziomem dokładności. Odczyty na baterie oferowane są w dwóch modelach – BC-02 oraz BC-02G, który posiada prowadnicę. Oba rodzaje urządzeń zbudowane są z wyświetlacza, na którym znajdują się przyciski, obudowy i pamięci wewnętrznej. Wraz z głowicą magnetyczną zasilane są za pomocą 4 sztuk baterii AA. Odczyty cyfrowe zasilane bateryjnie ostrzegają o niskim poziomie baterii, co jest niezmiernym udogodnieniem.

Skale pomiarowe odczytów cyfrowych zasilane bakteryjnie

Urządzenia wykonują pomiary w dwóch jednostkach – milimetrach lub calach. Odczyty cyfrowe na baterie dają możliwość wyboru rozdzielczości pomiaru – 0,1 mm lub 0,01 mm, a otrzymane wyniki mogą zostać zaokrąglone do 5. System urządzeń umożliwia wybór kierunku liczenia, posiada funkcję dzielenia na pół oraz liniową korekcję błędów. Odczyty cyfrowe zasilane bateryjnie dają możliwość wyboru częstotliwości wyświetlacza, który w razie potrzeb można wygasić. Urządzenia wykonują pomiar absolutny oraz inkrementalny, którego szybkość wynosi maksymalnie 60 metrów na minutę. Głowica pomiarowa odczytów cyfrowych współpracuje z taśmą magnetyczną MT-25-02, a maksymalna odległość między nimi wynosi 1 milimetr. Głowica wyróżnia się pyłoszczelnością i wodoodpornością, co zawdzięcza aluminiowej obudowie. Kabel głowicy pomiarowej znajduje się w peszlu i wykonany jest ze stali nierdzewnej.