Montaż, serwis i modernizacja sterowników maszyn

Usługi świadczone przez TIGER-POL związane są przede wszystkim z naprawą, serwisem lub montażem elementów maszyn. Wszystkie prace są wykonywane przez naszych pracowników rzetelnie i profesjonalnie. Chcielibyśmy przybliżyć Państwu każdą z naszych usług, przedstawiając na czym ona polega.

Naprawa (serwis) odczytów cyfrowych

Zdarzają się sytuację, w których konieczna jest naprawa odczytów cyfrowych lub po prostu firmy decydują się na regularny serwis. Takie przeglądy są wskazane, ponieważ umożliwia to wczesne wykrycie ewentualnych uszkodzeń lub błędów w oprzyrządowaniu, które mogłyby spowodować awarię i przerwać płynność działania maszyn. Podczas serwisu nasi pracownicy naprawiają części odczytów cyfrowych, jeśli zachodzi taka potrzeba, wymieniają baterię lub inne elementy, poprawiają konfigurację urządzeń tak, aby cały system pracował sprawniej.

Serwis obrabiarek do metalu

Obrabiarki do metalu to maszyny, które wymagają stałej kontroli. Dzięki serwisowi obrabiarek do metalu pracownicy w przemyśle bezpiecznie mogą wykonywać swoją pracę. Nasz zespół zajmuje się naprawą tych maszyn, wymianą zużytych elementów, poprawieniem ich układu geometrycznego oraz konserwacją. Każda awaria zostaje sprawnie usunięta. Podejmujemy się serwisu m.in. frezarek, tokarek, pras, gilotyn i innych…

Usługi montażu elementów maszyn

TIGER-POL działa szybko, sprawnie i odpowiedzialnie. Jeśli mają Państwo jakieś pytania związane z którąś z usług lub chcą zlecić nam wykonanie jakiegoś zadania, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Montaż barier optycznych

Odczyty cyfrowe pozwalają na kontrolowanie położenia osi, a więc znacząco usprawniają pracę maszyn. Montaż odczytów cyfrowych wykonywany przez firmę TIGER-POL wykonywany jest szybko i starannie. Nasi pracownicy po rozmowie z klientem ustawią wszystkie parametry odczytów cyfrowych wedle potrzeb danego przedsiębiorstwa. Dostosowanie odczytów do potrzeb firmy i do typu maszyn to podstawa. Konieczne jest ustawienie zakresu rozdzielczości, kierunku pomiaru oraz różnych dodatkowych funkcji. Możliwe jest zablokowanie przycisku, ustawienie konkretnej ilości miejsc dziesiętnych pomiaru czy podłączenie liniału TTL. W zależności od wybranego odczytu cyfrowego działania w trakcie montażu mogą się różnić.

Modernizacje sterowania maszyn

Modernizacje sterowania maszyn są niezwykle potrzebne, ponieważ zwiększają jakość produkcji, eliminują ryzyko wystąpienia awarii oraz ułatwiają proces serwisowania. Wraz z naszym klientem zastanawiamy się nad oczekiwanym efektem i opracowujemy plan. Plan działania w dużej mierze zależy od zastanego stanu maszyny. Czasem wystarczy wymienić tylko jakiś element sterowania, a czasem konieczne jest przygotowanie całej nowej instalacji wraz z oprogramowaniem.

Montaż odczytów cyfrowych

Odczyty cyfrowe pozwalają na kontrolowanie położenia osi, a więc znacząco usprawniają pracę maszyn. Montaż odczytów cyfrowych wykonywany przez firmę TIGER-POL wykonywany jest szybko i starannie. Nasi pracownicy po rozmowie z klientem ustawią wszystkie parametry odczytów cyfrowych wedle potrzeb danego przedsiębiorstwa. Dostosowanie odczytów do potrzeb firmy i do typu maszyn to podstawa. Konieczne jest ustawienie zakresu rozdzielczości, kierunku pomiaru oraz różnych dodatkowych funkcji. Możliwe jest zablokowanie przycisku, ustawienie konkretnej ilości miejsc dziesiętnych pomiaru czy podłączenie liniału TTL. W zależności od wybranego odczytu cyfrowego działania w trakcie montażu mogą się różnić.

Montaż urządzeń pomiarowych do maszyn

Urządzenia pomiarowe są niezwykle przydatne w działaniu wielu hal przemysłowych, a więc ich montaż musi zostać przeprowadzony w dokładny sposób. Montaż urządzeń pomiarowych do maszyn polega przede wszystkim na przestrzeganiu wszystkich zasad związanych z instalacją. Niektóre maszyny są bardzo czułe, kiedy wprowadza się do nich nowe elementy, dlatego warto oddać to zadanie w ręce specjalistów. Dobór odpowiednich narzędzi i okablowania to klucz do sukcesu. Nasi pracownicy sprawdzają też dokumentację i stan maszyny przed zamontowaniem  nowego elementu. Mogą Państwo liczyć, że po instalacji urządzenie pomiarowe zostanie poddane testowi, aby mieć pewność, że wszystko będzie prawidłowo funkcjonować.

Nasze usługi montażu, naprawy i modernizacji sterowania maszyn, realizujmy na terenie całej Polski